رحمانی فضلی
تاریخ: ۱۲:۱۶ :: ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
هفته آینده، تصمیم جدیدی درباره بنزین گرفته می‌شود

وزیر کشور، گفت: در شرایط فعلی باتوجه به افزایش قیمت ارز قرار است هفته آینده جلسه‌ مستقلی با تعدادی دستگاه‌های مرتبط با موضوع سوخت برگزار کنیم تا درباره بنزین تصمیمات جدیدی گرفته شود.

عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز در یکصدوبیستمین جلسه اعضای اصلی ستاد مرکزی مبارزه باقاچاق کالا و ارز، اظهار کرد: از همه اعضا جهت سرعت بخشی در اجرای امور تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به جلسه زمانبندی شده این ستاد برای آخرسال عنوان کرد: تک تک اعضا در این جلسه گزارش دهند و اگر نظراتشان قابل قبول نبود باید پاسخگو باشند.

وزیر کشور اضافه کرد: درباره موضوع سوخت با توجه به مصوبه جلسه قبلی برنامه ریزی صورت گرفت؛ در موضوع سوخت هم وزارت نفت و هم دستگاه‌هایی مانند سپاه و نیروی انتظامی متولی هستند اقداماتی را در مناطق مرزی انجام دهند.

وی گفت: دستگاه‌هایی که به نوعی در موضوع سوخت به ویژه بنزین مرتبط هستند باید ماموریت‌های خود را انجام دهند؛ باتوجه به اهمیت سوخت که یکی از اقلام اساسی است. در شرایط فعلی باتوجه به افزایش قیمت ارز قرار است هفته آینده جلسه‌ مستقلی با تعدادی دستگاه‌های مرتبط با این موضوع برگزار کنیم تا درباره بنزین تصمیمات جدیدی بگیریم.

وزیر کشور در باره ٢٤ هزارتن کالای که جزو اموال تملیکی بلاتکلیف است، گفت: طبق گزارش اعلام شده ارزش این کالاها  ٢٣ هزار میلیارد تومان است که باید به سرعت تعیین تکلیف شود.

وی تاکید کرد: در این زمینه وزارت اقتصاد و دارایی متولی است که باید جلسه بگذارد و پیگیری کند تا این اموال که بیت المال است به سرعت تعیین تکلیف شود.

رحمانی فضلی مبارزه با با قاچاق، فساد، رانت و پولشویی را در فرآیند مبارزه با قاچاق کالا توصیف کرد و گفت: اگر بتوانیم مبدا، مقصد و مسیر کالا‌ها را کنترل کنیم می‌توانیم در این مینه موفق باشیم.

وی افزود: منظور از کنترل به معنای فیزیکی نیست بلکه کنترل به معنای رصد و نظارت بر مسیر کالاست که از مسیر قانونی خارج نشود؛ با این نوع کنترل قطعا توفیقات بیشتری خواهیم داشت.

پاسخی بگذارید