محجوب: از نتایج نوجوانان در المپیاد جهانی راضی‌ام
تاریخ: ۱۱:۲۵ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
نسل جدیدی در شطرنج به وجود آمد

سرمربی تیم ملی نوجوانان شطرنج ایران می‌گوید نسل جدیدی پشت تیم قهرمان ایران بوجود آمده است.

مرتضی محجوب  در مورد عملکرد شاگردانش در المپیاد جهانی زیر ۱۶ سال اظهار داشت: اگر چه تیم ما در المپیاد جهانی زیر ۱۶ سال عنوان پنجم را به خود اختصاص داد ولی در مجموع عملکرد شطرنجبازان ما با توجه به شرایطی که داشتند، راضی کننده بود.

وی افزود: تیم نوجوانان در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ عنوان قهرمانی المپیاد جهانی را به دست آورده بود. همین تیم در سال ۲۰۱۷ سوم شده بود. تیمی که توانسته بود دو عنوان قهرمانی را کسب کند از نفراتی چون پرهام مقصودلو و محمد امین طباطبایی و آرش غلامی سود می‌برد ولی برای مسابقات امسال ما آنها را در اختیار نداشتیم و با ترکیب متفاوت و نسبتا کم تجربه پای به ازبکستان گذاشتیم.

سرمربی تیم نوجوانان ادامه داد: پیش از شروع مسابقات تیم ما با میانگین ریتینگ ۲۴۰۰ بخت پنجم قهرمانی معرفی شده بود. اگرچه تا قبل از دور هشتم حتی شانس قهرمانی هم داشتیم ولی در مجموع عملکرد بازیکنان خوب بود و نشان دادند نسل جدیدی پشت تیم قهرمان شطرنج به وجود آمده است. ما در این مسابقات موفق به شکست دادن تیم‌هایی چون چین و آمریکا شدیم. از سوی دیگر علیرضا فیروزجا توانست مدال طلای میز یک را بدست آورد که در جای خود بسیار باارزش بود.

پاسخی بگذارید