تاریخ: ۱۸:۲۲ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
نتانیاهو: درباره راه‌های مقابله با ایران با پمپئو رایزنی می‌کنم

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، پیش از دیدار با وزیر خارجه آمریکا در بروکسل گفت که با او درباره راه‌های مقابله با ایران رایزنی خواهد کرد.

«بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر اسرائیل دوشنبه گفت در دیدارش با «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا با او درباره مقابله با اقدامات ادعایی ایران در مرز شمالی فلسطین اشغالی رایزنی خواهد کرد.

دفتر نخست‌وزیری اسرائیل در بیانیه‌ای روز دوشنبه اعلام کرد وی برای دیدار با پامپئو به بروکسل، پایتخت بلژیک سفر خواهد کرد.

«یوسی کوهن» رئیس سازمان جاسوسی اسرائیل (موساد) و «مئیر بن‌شبت» مشاور امنیت داخلی این رژیم هم نتانیاهو را در این سفر به بروکسل همراهی می‌کنند.

پامپئو درباره این دیدار گفته بود: «روابط قوی با متحدانی مانند اسرائیل، برای مقابله ما با اقدامات ثبات‌زدا و فعالیت‌های شرورانه ایران در خاورمیانه ضروری است».

آمریکا از سال ۱۹۸۵، نزدیک به سالانه ۳ میلیارد دلار به رژیم صهیونیستی کمک کرده است. آمریکا علاوه بر کمک‌های مالی و نظامی در عرصه سیاسی هم حمایت قاطعی از اسرائیل به عمل می‌آورد. آمریکا تا کنون ۴۲ بار از حق وتوی خود در شورای امنیت سازمان ملل متحد برای خنثی کردن قطعنامه‌هایی که آنها را ضد اسرائیل می‌داند استفاده کرده است.

پاسخی بگذارید