تاریخ: ۱۱:۴۵ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
لیگ NBA| شکست تاریخی بولز/ پیروزی لیکرز با امتیازات جیمز و کوزما

تیم شیکاگو بولز، سنگین‌ترین شکست تاریخ لیگ NBA را در بازی صبح امروز خود تجربه کرد.

 در دیدارهای صبح امروز (یکشنبه) لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا، تیم‌ لس آنجلس لیکرز با ۲۰ امتیاز و ۸ ریباند لبران جیمز و ۲۰ امتیاز و ۹ ریباند کایل کوزما بر میزبان خود ممفیس گریزلیز غلبه کرد و شانزدهمین پیروزی خود را در لیگ امسال به ثبت رساند. تایسون چندلر نیز ۱۴ ریباند برای لیکرز داشت.

لوک والتون، سرمربی لیکرز به دلیل اینکه تیمش در نیمه شب از سان آنتونیو به ممفیس رسیده بود،‌ پیش از بازی اعلام کرد که به صورت چرخشی از بازیکنان خسته خود استفاده خواهد کرد.

در پایان این بازی، لبران جیمز، کفش‌های ورزشی خود را به یکی از کارمندان سالن فدکس فوروم شهر ممفیس اهدا کرد. جیمز در این مورد گفت: من هر سال که به این سالن می‌آیم، این دختر را می‌بینم که کفش‌هایی با برند من به پا داشت. این بار تصمیم گرفتم که یک کفش اصل به او بدهم.

در بازی دیگری که در سالن یونایتد سنتر شهر شیکاگو برگزار شد، تیم میزبان، متحمل شکست سنگینی مقابل بوستون سلتیکس شد و با اختلاف ۵۶ امتیاز، نتیجه را واگذار کرد. نتایج کوارترهای این بازی ۳۵ بر ۱۷، ۲۹ بر ۲۶، ۲۹ بر ۱۷ و ۴۰ بر ۱۷  بود.

پیروزی با چنین اختلاف در تاریخ لیگ کم سابقه است. تیم سیتل سوپر سانیکس در ششم دسامبر ۱۹۸۶ با نتیجه ۱۳۶ بر ۸۰ مقابل هیوستون راکتس به پیروزی رسیده بود. همچنین این سنگین‌ترین شکست تاریخ شیکاگو در NBA بود. آنها در سال ۲۰۰۱ با اختلاف ۵۳ امتیاز مغلوب مینه سوتا شده بود.

پاسخی بگذارید