تاریخ: ۱۰:۴۸ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
طرح جدیدترین شناور ایرانی با نام «پروژه سفینه» رونمایی شد

طرح جدیدترین شناور ایرانی با نام "پروژه سفینه" با حضور دریادار حبیب الله سیاری و امیر سرتیپ حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش رونمایی شد.

طرح جدیدترین شناور ایرانی با نام “پروژه سفینه” صبح امروز در نمایشگاه توانمندی‌های و دستاوردهای فنی و تخصصی نیروی دریایی ارتش، با حضور دریادار حبیب الله سیاری و امیر سرتیپ حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش رونمایی شد.

این شناور که تریماران (سه بدنه) است، مقاومت هیدرودینامکی پایینی در سرعت‌های بالا داشته و دارای سیستم رانش متناسب با ابعاد و سرعت متناظر است. تعادل هیدرواستاتیکی و دریامانی بسیار بالا و عرشه وسیع تا دو برابر یک شناور تک بدنه هم‌تناژ، از جمله مهمترین مشخصات این شناور است‌.

این شناور ، یک نوع شناور چند بدنه است که از یک بدنه مرکزی لاغر و بلند و دو بدنه کناری تشکیل شده است. بدنه های کناری توسط عرشه عرضی به بدنه اصلی متصل می‌شوند. بدنه‌های جانبی تاثیر قابل توجهی بر روی تعادل، رفتار دینامیکی، ماندگاری در دریا و بارهای موج وارد بر سازه شناور دارند.

شناور تریماران ، قابلیت عملیات در شرایط مختلف دریا جهت مقابله با جنگ‌های نامنظم ساحلی و عکس العمل سریع را داراست. مدل اولیه این شناور جهت ارزیابی استحکام و عملکرد هیدرودینامیکی سازه عرضی، ساخته شده است و سرعت این شناور بالای ۴۰ نات است.

پاسخی بگذارید