تاریخ: ۱۰:۳۹ :: ۱۳۹۷/۰۹/۲۴
روسیه از منافع ایران به عنوان شریک راهبردی دفاع می کند

نماینده ویژه رییس جمهوری روسیه در امور کشورهای حاشیه دریای خزر با بیان اینکه ایران یکی از شرکای تاریخی مسکو در منطقه است، اعلام کرد: روسیه در عرصه بین المللی همواره از منافع ایران به عنوان شریک راهبردی خود دفاع می کند.

«رمضان عبداللطیف اف»  در مسکو اظهار داشت: ما روابط خوبی با ایرانی ها داریم و بین سران دو کشور نیز روابط بسیار خوبی وجود دارد در نتیجه امکان گسترش روزافزون روابط و همکاری ها وجود دارد.
وی ادامه داد: ما امکان همکاری با ایران در عرصه اقتصادی و نفت و گاز داریم و در حال حاضر شروع به صادرات گوشت گوسفند به ایران کرده ایم.
عبداللطیف اف با بیان اینکه امکان گسترش همکاری ها در حوزه های مختلف وجود دارد، اظهار داشت: اخیرا در تهران دیداری با وزیران علوم و بهداشت ایران داشتم و معتقدم که در چنین زمینه هایی نیز می توانیم همکاری های خوبی داشته باشیم، ایرانی ها هم مثل ما خواهان گسترش همکاری هستند.
نماینده ویژه پوتین در امور کشورهای حاشیه دریای خزر ادامه داد: ما محدوده آزاد تجاری ایجاد می کنیم، در ایران چنین محدوده ای ایجاد شده و در آستراخان هم وجود دارد که لوتوس نامیده می شود.
وی افزود: بیش از هزار شرکت در منطقه آزادی که ایرانی ها تاسیس کرده اند فعال شده اند اما در لوتوس پنج شرکت حضور دارند بنابراین به سران دو محدوده آزاد تجاری پیشنهاد کردم که محدوده مشترک ایجاد کنند تا مراکزی که در محدوده آزاد تجاری ایران ثبت شده اند بتوانند در لوتوس استراخان هم فعالیت کنند.
عبداللطیف اف ادامه داد: در چنین شرایطی شرکت های فعال در لوتوس نیز می توانند در محدود آزاد تجاری ایران فعالیت کنند، در مجموع فکر می کنم که باید روابط دو کشور را بیش از پیش فعال کرد و راه ها و زمینه های مختلفی وجود دارد.

پاسخی بگذارید