تاریخ: ۱۱:۰۹ :: ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
تحقق ۵ پیش‌بینی مقام معظم رهبری

من معتقدم این ادراک دقیق ایشان از آینده، جزو کراماتشان بوده و نشئت‌گرفته از ایمان، معرفت و ارتباط‌شان با خداوند متعال و مورد تأیید بودن‌شان از سوی خداوند است و تنها جنبه‌ی عقلانی ندارد.

اخیرا گفت‌وگوی اختصاصی و تفصیلی نشریه‌ی مسیر دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان منتشر شده است.

گفت‌وگوی مزبور حائز نکات بسیار خواندنی و ارزنده‌ای است؛ اما شاید جالب‌ترین بخش این گفت‌وگوی پنج ساعته، اشارات سید مقاومت به پیش‌بینی‌های دقیق مقام معظم رهبری از تحولات منطقه باشد؛ پیش‌بینی تحولاتی که امکان تحقق‌شان از منظر تحلیلگران و استراتژیست‌ها بسیار بعید می‌نمود، اما عینا تحقق یافت.

خودِ سید حسن نصرالله در مورد پیش‌بینی‌های دقیق معظم‌له می‌گوید: من معتقدم این ادراک دقیق ایشان از آینده، جزو کراماتشان بوده و نشئت‌گرفته از ایمان، معرفت و ارتباط‌شان با خداوند متعال و مورد تأیید بودن‌شان از سوی خداوند است و تنها جنبه‌ی عقلانی ندارد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در مصاحبه اخیر خود با نشریه مسیر، به ۴ اتفاقی اشاره کرده که رهبر انقلاب پیش‌بینی تحقق یا عدم تحقق آن‌ها را کرده بودند.

پیش‌بینی دقیق نخست؛ مذاکرات سازش اسرائیل و سوریه به نتیجه نمی‌رسد
پیش‌بینی نخست، عدم به نتیجه رسیدن مذاکرات سازش «اسحاق رابین» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و «حافظ اسد» رئیس‌جمهور لبنان در سال ۱۹۹۶ با میانجیگری «بیل کلینتون» رئیس‌جمهور آمریکا بود. سید حسن نصرالله در این رابطه می‌گوید:

در آن زمان مذاکراتی کلید خورد و از آن تحت عنوان مذاکرات سوری – اسرائیلی یاد شد. آن زمان «حافظ اسد» رئیس‌جمهوری سوریه و «اسحاق رابین» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بود. مذاکرات میان آن‌ها ابتدا سرّی بود و سپس علنی شد. آن‌ها تحت نظارت «کلینتون» با یکدیگر در آمریکا دیدار می‌کردند و حصول توافق میان آن‌ها به مسئله‌ای قریب‌الوقوع تبدیل شده بود. در آن زمان، گفته می‌شد که اسحاق رابین با بازگرداندن جولان اشغالی به سوریه موافقت کرده است.

نکته اینجاست که تمامی داده‌ها و اطلاعات موجود به ما اطمینان می‌داد که مذاکرات سوری – اسرائیلی به نتیجه می‌رسد… در نهایت ما نزد السید القائد رفتیم. ایشان نیز در آن دیدار که با حضور برخی از مسئولان ایرانی برگزار می‌شد، به تمامی سخنان ما گوش دادند و درحالی‌که تمامی مسئولان ایرانی بدون استثنا اعتقاد داشتند مذاکرات سوری – اسرائیلی تمام‌شده است، فرمودند: «اینکه شما بدترین سناریو‌ها و احتمالات را در نظر بگیرید و برای مواجهه با آن‌ها برنامه‌ریزی کنید خوب است، اما من به شما می‌گویم که این اتفاق نخواهد افتاد و صلحی میان سوریه و اسرائیل محقق نخواهد شد. پس هرچه را که نوشتید و آماده کردید، کنار بگذارید. بروید و به مقاومتتان ادامه دهید و تلاش مضاعفی را برای دستیابی به سلاح و امکانات و نیروی انسانی صورت دهید. نگران این مسئله هم نباشید چراکه صلحی میان سوریه و اسرائیل اتفاق نخواهد افتاد». تمامی حاضران در جلسه از ایرانی‌ها گرفته تا لبنانی‌ها از قاطعیتِ کلام السید القائد غافلگیر شدند. ایشان نگفتند که بعید می‌دانم این اتفاق بیفتد یا اینکه ممکن است احتمال دیگری نیز وجود داشته باشد، بلکه گفتند قطعاً چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد. ایشان با قاطعیت فرمودند: «موضوع را فراموش کرده و آن را کنار بگذارید، به کارتان بهتر و قوی‌تر از گذشته ادامه دهید».

در هر صورت ما غافلگیر شدیم، به لبنان بازگشتیم و بر مبنای دیدگاه السید القائد به کار خود ادامه دادیم. تنها دو هفته از دیدار ما با السید القائد سپری شده بود که یک جشن بزرگ با حضور بیش از ۱۰۰ هزار نفر در تل‌آویو برگزار شد و درحالی‌که «اسحاق رابین» در آنجا سخنرانی می‌کرد، فردی از میان یهودیان تندرو به سمت او آتش گشود و رابین را به قتل رساند….

اسرائیل در سال ۱۹۹۶ در عملیاتی تحت عنوان «خوشه‌های خشم» به لبنان حمله کرد و به قتل‌عام بی‌سابقه در «قانا» مبادرت ورزید؛ حادثه‌ای که به «کشتار قانا» معروف شد. ما نیز در مقابل اسرائیلی‌ها مقاومت کردیم و پیروز شدیم. اندکی بعد – یعنی دو یا سه هفته‌ی بعد – نیز انتخابات اسرائیل برگزار شد و طی آن، حزب «لیکود» روی کار آمد و «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل شد. او پس از روی کار آمدن، گفت «من به هیچ یک از تعهدات اسحاق رابین و شیمون پرز درخصوص سوریه و مذاکرات با حافظ اسد، پایبند نیستم». اینجا بود که غائله‌ی مذاکرات سوری – اسرائیلی تمام شد. ما از سال ۱۹۹۶ سخن گفتیم و اکنون در سال ۲۰۱۹ هستیم؛ درحالی‌که روند سازش در بدترین وضعیت خود قرار دارد.

پیش‌بینی دقیق دوم؛ خروج رژیم صهیونیستی از جنوب لبنان
پیش‌بینی دقیق دیگری از جانب رهبر انقلاب که سید حسن نصرالله در مصاحبه خود با نشریه مسیر به آن اشاره کرد، بحث خروج رژیم صهیونیستی از جنوب لبنان است. دبیرکل حزب‌الله لبنان در این رابطه گفت:

در سال ۲۰۰۰ و چند ماه پیش از عقب‌نشینی اسرائیل از جنوب لبنان، ما یعنی شورای حزب‌الله طبق برنامه‌ریزی قبلی، برای دیدار با السید القائد و مسئولان ایرانی به تهران سفر کردیم… در آن زمان، برآورد ما این بود که اسرائیل در سال ۲۰۰۰ از اراضی لبنان عقب‌نشینی نخواهد کرد… هنگام شب بود که ما با برادرانمان در مقاومت از جمله مرحوم حاج «عماد مغنیه» به منزل السید القائد رفتیم… السید القائد نماز را اقامه کردند و پس از پایان نماز عشا، ایشان برای خوش‌وبش با برادران لبنانی خود از جای برخاستند… من سخنان السید القائد را برایشان ترجمه می‌کردم. از جمله مواردی که ایشان مطرح کردند و البته به نظر من نشئت‌گرفته از کراماتشان بود – و نه برآمده از تحلیل‌های سیاسی و بصیرتی، بلکه عمیق‌تر از آن – این بود که فرمودند: «شما ان‌شاءالله پیروز خواهید شد. پیروزی شما بسیار بسیار و بسیار نزدیک‌تر از آن چیزی است که برخی تصور می‌کنند». ایشان به من اشاره کردند، زیرا من گفته بودم که عقب‌نشینی اسرائیل به این شکل بعید است. ایشان درحالی‌که با دست چپ خود اشاره می‌کردند، گفتند: «یکایک شما با چشمان خود خواهید دید که پیروز خواهید شد».

این جلسه تمام شد و ما هم به لبنان بازگشتیم. در آن هنگام عملیات‌های بزرگی را ترتیب دادیم و البته شمار زیادی از مردان مقاومت نیز به شهادت رسیدند. تاریخ ۲۵ مِی ۲۰۰۰ (۵ خرداد ۱۳۷۹) فرا رسید و عقب‌نشینیِ ذلت‌بار، غافلگیرانه و غیرقابل پیش‌بینی اسرائیل از جنوب لبنان آغاز شد.

پیش‌بینی دقیق سوم؛ شکست رژیم صهیونیستی از حزب‌الله لبنان در نبرد ۳۳ روزه 
پیش‌بینی دقیق دیگری از جانب رهبر انقلاب که سید حسن نصرالله در مصاحبه خود با نشریه مسیر به آن اشاره کرد، بحث شکست رژیم صهیونیستی از حزب‌الله لبنان در نبرد ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ است. دبیرکل حزب‌الله لبنان در این رابطه گفت:

در جریان جنگ ۳۳روزه ما در برابر دو گزینه‌ی «جنگ» یا «تسلیم خفت‌بار» قرار داشتیم و گزینه‌ی جنگ را برگزیدیم. در روز‌های ابتدایی جنگ، دوست و برادر عزیزمان یعنی حاج قاسم سلیمانی با ما تماس گرفتند… این دوست عزیز ما گفت که من باید خود را به شما برسانم چراکه حامل پیام مهمی از سوی السید القائد برای شما هستم. ما اوضاع را سروسامان دادیم و در نهایت حاج قاسم در روز‌های اولیه‌ی جنگ به ضاحیه‌ی جنوبی بیروت آمد. او گفت که السید القائد زمانی که در مشهد به سر می‌بردند، تمامی مسئولان جمهوری اسلامی را دعوت به برگزاری جلسه‌ای مشترک کردند. حاج قاسم برای من شرح داد که در آن دیدار، مسئله‌ی جنگ علیه لبنان و اهداف آن بررسی شد و اینکه در این جنگ به کجا می‌خواهند برسند؟

[پس از بخش رسمی آن جلسه] السید القائد رو به حاج قاسم کردند و گفتند: «شما آنچه را که می‌گویم، بنویسید؛ سپس به بیروت بروید و آن را تسلیم فلان شخص کنید. آن شخص نیز در صورت صلاحدید، این مسائل را با دوستان و برادران خود در میان می‌گذارد» … در ابتدای پیام خود فرموده بودند:«اسارت نظامیان اسرائیل توسط مقاومت لبنان یک لطف الهی پنهان بود، چراکه این عملیات، اسرائیل را وادار کرد در واکنش به اقدام شما وارد لبنان شود. اسرائیلی‌ها و آمریکایی‌ها خود را برای حمله به لبنان و حزب‌الله در اواخر تابستان یا اوایل پاییز ۲۰۰۶ آماده می‌کردند که در آن صورت، شما درحالی‌که آماده‌ی جنگ نبودید، غافلگیر می‌شدید.»… همچنین در بخش سوم پیام ایشان آمده بود: «شما در این جنگ پیروز خواهید شد».

پیش‌بینی دقیق چهارم؛ افول اقتدار پوشالی آمریکا پس از حمله به افغانستان و عراق 
پیش‌بینی دقیق دیگری از جانب رهبر انقلاب که سید حسن نصرالله در مصاحبه خود با نشریه مسیر به آن اشاره کرد، بحث افول اقتدار پوشالی آمریکا پس از حمله به افغانستان و عراق است. دبیرکل حزب‌الله لبنان در این رابطه گفت:

به یاد دارم که پس از جنگ افغانستان و پیش از جنگ عراق، به ایران رفتم و با السید القائد دیدار کردم. به ایشان گفتم که در منطقه نگرانی‌هایی به وجود آمده است. ببینید ایشان چه دیدگاهی داشتند. ایشان به من رو کردند و فرمودند: «به تمامی برادرانمان بگویید که نترسند بلکه برعکس، آمدن آمریکایی‌ها به منطقه بشارت‌دهنده‌ی حصول آزادی در آینده است». من از شنیدن این جمله شگفت‌زده شدم.

ایشان با دستشان اشاره کردند و گفتند: «آمریکایی‌ها به قله رسیدند، اما از زمان حمله به افغانستان، افولشان آغاز شد. اگر آمریکایی‌ها واقعاً اعتقاد داشتند که اسرائیل و دیگر رژیم‌های عربی و مزدورشان در منطقه قادر به حمایت از منافع واشنگتن هستند، هیچ‌گاه ارتش و ناوگان‌های خود را به‌سمت منطقه گسیل نمی‌کردند؛ بنابراین این اقدام نظامی آن‌ها گواهی بر شکست آن‌ها و شکست سیاست‌هایشان در منطقه استزمانی که یک ارتش – هرچند عظیم و قوی – هزاران مایل را طی می‌کند و به منطقه‌ای که در آن ملت‌های زنده وجود دارند، می‌آید، بدون شک چنین ارتشی شکست خواهد خورد و درهم خواهد شکست؛ لذا آمدن آمریکایی‌ها به منطقه، آغازی بر افول و سقوط آن‌هاست و نه آغازی بر عصر جدیدشان».

همانطور که در مصاحبه سید حسن نصرالله با نشریه مسیر اشاره شد، پیش‌بینی‌های مقام معظم رهبری در چهار موضوع تحقق یافت؛ اما موضوعات دیگری نیز هست که رهبر انقلاب از تحقق آن‌ها سخن گفته‌اند و امروز جهانیان در حال مشاهده وقوع این اتفاقات هستند.

تاسیسات هسته‌ای و موشکی سعودی به دست مجاهدان اسلامی خواهد افتاد
مقام معظم رهبری در نخستین روز سال جاری در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی در مشهد مقدس، فرمودند: کشوری در این منطقه و شاید در همه جای دنیا به بدی دولت سعودی سراغ ندارم. دولت سعودی هم مستبد، هم ظالم، هم وابسته و هم فاسد است. این دولت اینطوری را برایش امکانات هسته‌ای فراهم می‌کنند. اعلام کردند که مراکز تولید موشک برایش درست می‌کنند؛ آنجا، چون وابسته و متعلق به آنهاست مشکلی ندارد. اگر بسازند هم بنده شخصا ناراحت نمی‌شوم، چون به دست مجاهدان اسلامی خواهد افتاد.

در حالیکه قریب به ۷ ماه از این بیانات مقام معظم رهبری می‌گذرد، روز یکشنبه ۷ مهر ۹۸، سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن از عملیات «نصرمن الله» در محور نجران و سقوط سه تیپ ارتش متجاوز سعودی و اسارت ۷ هزار مزدور سعودی و به غنیمت بردن مقادیر زیادی تسلیحات شامل صد‌ها خودروی زرهی خبر داد.

رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهید دید
در تاریخ ۱۸ شهریور ۹۴، رهبر انقلاب در دیدار اقشار مختلف مردم که پس از پایان مذاکرات هسته‌ای بود در پاسخ به زیاده‌گویی سران رژیم صهیونیستی فرمودند: «بعد از اتمام این مذاکراتِ هسته‌ای، شنیدم صهیونیست‌ها گفتند فعلاً با این مذاکراتی که شد، تا ۲۵ سال از دغدغه‌ی ایران آسوده‌ایم؛ بعد از ۲۵ سال فکرش را میکنیم. بنده در جواب عرض میکنم اوّلاً شما ۲۵ سال آینده را نخواهید دید. ان‌شاءالله تا ۲۵ سال دیگر، به توفیق الهی و به فضل الهی چیزی به نام رژیم صهیونیستی در منطقه وجود نخواهد داشت؛ ثانیاً در همین مدّت هم روحیّه‌ی اسلامیِ مبارز و حماسی و جهادی، یک لحظه صهیونیست‌ها را راحت نخواهد گذاشت؛ این را بدانند».

نشانه‌های تحقق این پیش‌بینی مقام معظم رهبری، روز به روز بیشتر در مقابل چشمان ناظران منطقه‌ای و جهانی آشکار می‌شود؛ از ضعف شدید قوای نظامی صهیونیست‌ها در مقابل محور مقاومت که اوج آن در ماجرای آبان سال ۹۷ و از پای درآمدن صهیونیست‌ها تنها در دو روز در مقابل حماس فلسطین نمود یافت تا فروپاشی سیاسی صهیونیست‌ها از درون که مصادیق این فروپاشی، بحران نخست وزیری این رژیم نامشروع و تعلیق‌های پی‌درپی طرح توطئه‌آمیز معامله قرن است.

پاسخی بگذارید