تاریخ: ۱۲:۱۵ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
بعد از ولاسکو، روز به روز اُفت کردیم و الآن در اوج افول هستیم

بازیکن تیم والیبال خاتم اردکان گفت: والیبال ایران بعد از ولاسکو، راه خود را گم کرده است؛ ما بعد از ولاسکو، روز به روز افول کردیم و الآن در اوج افول هستیم.

عادل غلامی در مورد پیروزی نه چندان آسان تیمش مقابل عقاب نهاجا در هفته یازدهم لیگ برتر والیبال اظهار داشت: ما این تجربه را در سال گذشته نیز پس از بازگشت از جام باشگاه‌های جهان داشتیم. تیم ما تا حدود ۲ هفته در فضای مسابقات قهرمانی جهان بود و شرایط خوبی نداشتیم. امسال هم چنین شرایطی تقریباً به وجود آمد.

او ادامه داد: ما در ست نخست، شرایط خوبی نداشتیم و از لحاظ فنی، بد بازی می‌کردیم ولی خوشبختانه خیلی زود به شرایط آرمانی تیمی رسیدیم و برنده شدیم. در ورزش اگر جلوی ضعیف‌ترین هم با شرایط ایده آل به میدان نروی، ممکن است بازی را واگذار کنی.

غلامی در مورد حضور تیم خاتم در مسابقات قهرمانی باشگاه‌‌های جهان و ۳ شکست متوالی این تیم گفت: نظر شخصی من این است که والیبال ایران بعد از ولاسکو، راه خود را گم کرده است. ما بعد از ولاسکو، روز به روز افول کردیم و الآن در اوج افول هستیم. ما نیاز به کسی داریم که والیبال ایران را احیا کند. ما بازیکنان جوان و فوق‌العاده خوبی داریم و کسی را می‌خواهیم که مثل ولاسکو، تیم را جمع و جور کند.

ملی پوش سابق والیبال ایران تصریح کرد: والیبال ایران نیاز به مدیر و سرمربی خوب و سطح بالایی دارد. والیبال ما از مربیان صربستانی جواب نمی‌گیرد. والیبال کشورهای مثل صربستان و بلغارستان بر پایه فیزیک بدنی است و والیبال ما هیچگاه، فیزیکی نبوده است. ما بازیکن ۲۱۰ سانتیمتری نداریم که جهت بازی را یک تنه عوض کند. ما هر گاه یک تیم واقعی با بازیکنان آماده درون و بیرون زمین بودیم، حریفان را شکست دادیم. من تیم‌های باشگاهی و ملی خودمان در این شرایط نمی‌بینم.

مدافع وسط تیم خاتم تصریح کرد: بازیکنان ایرانی از نظر فنی بسیار قابل هستند و می‌بینید که چه تعداد لژیونر در لیگ‌های خارجی داریم. تعداد دیگری هم از بازیکنان ایرانی به دلیل قوانین محدود کننده اروپا نمی‌توانند خارج از کشور بازی کنند. ما از نظر بازیکن و پشتوانه، کمبود و محدودیتی نداریم. تنها موردی که والیبال ایران به آن نیاز دارد، یک مدیر قوی است.

عادل غلامی در مورد اینکه بهترین نتایج تاریخ والیبال ایران در زمان اسلوبودان کواچ رقم خورده است، گفت: همه نتایجی درخشانی که در لیگ جهانی و مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۴ گرفتیم، نتیجه کار ولاسکو بود. ضمن اینکه در آن موقع بازیکنان می‌خواستند مقابل کسانی که می‌گفتند ولاسکو، همه والیبال ایران است، بایستند و ثابت کنند که آنها هم نقش پررنگی در موفقیت‌‌های تیم ملی داشته‌اند. ما نتایج خوبی در سال ۲۰۱۴ گرفتیم که هرگز در سال‌های بعد تکرار نشد.

پاسخی بگذارید