تاریخ: ۱۰:۵۸ :: ۱۳۹۷/۱۱/۳۰
بازتاب سخنان فرمانده سپاه در رسانه های پاکستان

رسانه های پاکستان امروز یکشنبه اظهارات اخیر فرمانده سپاه پاسداران اسلامی انقلاب در مورد انتظار از پاکستان برای افزایش تدابیر امنیتی در مرزهای مشترک با ایران را بازتاب دادند.

روزنامه اردو زبان «امت» چاپ شهر راولپندی نوشت: سرلشکر محمد علی جعفری در واکنش به حمله تروریستی اخیر در استان سیستان و بلوچستان ایران گفت که، پناه گاههای عناصر ضد انقلاب و تروریست ها در مناطق مرزی پاکستان وجود دارد.
روزنامه انگلیسی زبان نیوز’ پاکستان در تیتر خود با عنوان هشدار فرمانده ایرانی به پاکستان، نوشت: ایران از پاکستان خواست تا علیه عناصر ضد انقلاب و عوامل اصلی حمله تروریستی اخیر اقدام کند.
نیوز افزود: سرلشکر محمد علی جعفری گفت، اگر پاکستان به مسئولیت خود عمل نکند ایران براساس قوانین بین المللی برای محافظت از مرزها، از حق دفاع از خود برخوردار است.
پایگاه اینترنتی روزنامه انگلیسی زبان ‘داون’ پاکستان نیز با انعکاس تصویری از تشیع پیکر شهدای حمله تروریستی اخیر در زاهدان، نوشت: فرمانده سپاه پاسداران ایران، پاکستان را به حمایت از عناصر ضد انقلاب در خاک خود متهم کرد.


داون نیوز افزود: سرلشکر جعفری گفت که، پاکستان به مخفی گاه این عناصر که خطر بزرگی برای اسلام هستند، تبدیل شده است.
روزنامه ‘اکسپرس تریبیون’ پاکستان نیز امروز نوشت: فرمانده سپاه پاسداران نیروهای امنیتی پاکستان را به پشتیبانی از عناصر ضد انقلاب و عوامل حمله مرگبار انتحاری اخیر در استان سیستان و بلوچستان متهم کرد.
این روزنامه انگلیسی زبان افزود: ایران گفت است که انتقام سختی را از تروریست ها و عاملان حمله انتحاری به نیروهای سپاه پاسداران خواهد گرفت.
در عین حال یک روزنامه پاکستانی امروز یکشنبه از سفر آتی هیاتی از این کشور به تهران با هدف بررسی ملاحظات جمهوری اسلامی ایران درخصوص مسائل مرزی میان دو کشور خبر داد.
به گزارش ایرنا، روزنامه اردو زبان ‘جنگ’ چاپ راولپندی به نقل از منابع آگاه (بدون ذکر نام) نوشت: یک هیات بلند پایه از پاکستان قرار است با هدف رسیدگی به ملاحظات ایران درخصوص مسائل اخیر مرزی تا هفته آینده به ایران سفر کند.


روزنامه جنگ به نقل از منابع دیپلماتیک نوشت: پاکستان هرگونه وجود پناهگاه های اشرار و تروریست ها را در خاک خود رد می کند و فعالیت هر گروهی با عنوان ‘جیش’ نیز در این کشور ممنوع است.
این منابع افزودند، انتظار می رود تا روزهای آینده عملیات هایی از سوی پاکستان علیه گروه های خشونت طلب انجام شود.
روزنامه جنگ نوشت: گروه تروریستی جیش العدل وابسته به القاعده مسئولیت حمله تروریستی اخیر در ایران را برعهده گرفته با این حال فعالیت این گروه تروریستی در پاکستان ممنوع است.
«محمد فیصل» سخنگوی وزارت امورخارجه پاکستان چهارشنبه شب گذشته در واکنش به حمله تروریستی در جاده زاهدان – خاش، این اقدام را قویا محکوم و با بازماندگان حادثه ابراز همدردی کرد.
به نوشته روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه، در این حمله انتحاری که با استفاده از یک دستگاه خودرو مملو از مواد منفجره در مجاورت اتوبوس صورت گرفت، ۲۷ نفر از حافظان مرزهای میهن اسلامی در این حادثه به شهادت رسیده و ۱۳نفر نیز زخمی شدند.
گروهک تروریستی موسوم به جیش العدل (جیش الظلم) وابسته به القاعده مسئولیت این اقدام را بر عهده گرفته است.

پاسخی بگذارید