تاریخ: ۱۲:۳۶ :: ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
اعتراف داماد خشن به آتش سوزی مرگبار در سعادت آباد تهران / ۲ زن و ۲ مرد کشته شدند+ عکس

داماد کینه جو و دوستش که با آتش زدن خودرو پدرزن مرگ تلخ 4نفر را رقم زده بودند دیروز در دادگاه پای میز محاکمه ایستادند و انگشت اتهام را به سوی یکدیگر نشانه رفتند.

شامگاه بیست و ششم بهمن‌ماه سال ۹۲ آتش سوزی در پارکینگ یک مجتمع مسکونی شش طبقه در سعادت آباد به آتش نشانی اعلام شد و ماموران راهی محل شدند. آتش‌سوزی در پارکینگ طبقه منفی دو رخ داده بود و سه خودرو سمند، ‌لندکروز و پرادو در حال سوختن بودند و دود غلیظ تمام ساختمان را فرا گرفته بود.آتش نشانان به مهار شعله ها پرداختند و در طبقه زیر پارکینگ با جنازه دو مرد ۳۱ و ۳۳ساله که از ساکنان ساختمان بودند روبه رو شدند که به خاطر دودگرفتگی جان سپرده بودند.

در بازرسی از طبقات بالا همچنین آتش نشانان با جسد یک زن ۵۹ ساله مواجه شدند که شواهد نشان می داد زن تنها از ترس اش از آپارتمان  خارج شده ولی در راه پله ها دچار دود گرفتگی و تسلیم مرگ شده است.

در حالی که تعداد قربانیان این آتش سوزی مهیب به ۳ نفر رسیده بود یکی از اهالی که زن ۲۴ساله ای بود به همراه فرزند خردسالش و دو آتش نشان که مصدوم شده بودند به بیمارستان منتقل شدند اما چند روز بعد زن جوان نیز روی تخت بیمارستان تسلیم مرگ شد تا قربانیان این آتش سوزی به ۴ نفر برسند.

با تحقیقات پلیسی روشن شد داماد یکی از ساکنان ساختمان از مدتی قبل پدرزنش را تهدید به آتش سوزی کرده بود.با افشای این ماجرا محسن ۳۵ساله بازداشت شد و گفت برای آتش سوزی خانه پدرزنش دوستش به نام ابوذر را اجیر کرده بود.با اطلاعاتی که این مرد به پلیس داد ابوذر در بیست و یکم اسفندماه همان سال ردیابی و بازداشت شد.

وی گفت: وقتی پای درد دل های دوست صمیمی ام نشستم و متوجه درگیری او با خانواده همسر سابقش شدم دلم برایش سوخت و به پیشنهاد او تصمیم گرفتم تا به پارکینگ خانه پدرزنش بروم و لاستیگ خودرو پدرزش را آتش بزنم.

با اعتراف های دو متهم برای ابوذر به اتهام ۴فقره قتل  و برای محسن به اتهام معاونت در ۴جنایت کیفرخواست صادر و پرونده آنها به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

دو متهم دیروز در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدباقر قربان زاده و با حضور یک مستشار پای میز محاکمه ایستادند. در ابتدای این جلسه اولیای دم سه قربانی برای متهمان حکم قصاص خواستند. اما همسر چهارمین قربانی که قیم فرنزد خردسال وی است گفت: دخترم هم در این ماجرا آسیب دید و دچار سوختگی شد. او همچنان با گذشت چند سال از این ماجرا تحت درمان قرار دارد و من دیه می خواهم تا هزینه های درمان فرزندم را تامین کنم.

سپس محسن پشت تریبون دفاع ایستاد و گفت: ۲سال قبل از این ماجرا به خاطر دخالت های خانواده همسرم از او جدا شدم و همسرم پسر ۶ساله مان را با خود به خارج از کشور برد. من چند بار با پدرزنم صحبت کردم و از او خواستم با همسرم صحبت کند که پسرم را به ایران برگرداند. اما پدرزنم با بی اعتنایی جوابم را داد. من که عصبانی بودم ماجرا را با دوست صمیمی ام ابوذر در میان گذاشتم و او که از این ماجرا ناراحت شده بود نقشه آتش زدن ماشین مدل بالای پدرزنم را کشید و به من قول داد نقشه را به تنهایی اجرا کند. او به خاطر من تصمیم گرفت لاستیک ماشین پدرزنم را آتش بزند و او را بترساند. او به تنهایی نقشه اش را اجرا کرد و من از این نقشه بی اطلاع بودم. حتی بعد از چند روز متوجه شدم در پارکینگ خانه پدرزن سابقم آتش سوزی رخ داده و چهار نفر از ساکنان جان سپرده اند.

سپس ابوذر به دفاع پرداخت و گفت: محسن با حرف هایش مرا فریب داد. او به من مواد مخدر داد تا مرا برای اجرای نقشه اش اجیر کند. من بنزین را روی لاستیک ماشین ریختم و سپس پارکینگ را ترک کردم. من حتی بعد از این ماجرا از کاری که انجام داده بودم پشیمان شدم ولی با خودم فکر کردم حتما یک نفر از ساکنان متوجه آتش سوزی می شود و آتش را خاموش می کند. ولی ساکنان وقتی متوجه آسوزی شده بودند که آتش به چند خودرو دیگر سرایت کرده و موجب انفجار آنها شده بود.

وی ادامه داد: محسن می گوید من نقشه آتش سوزی را کشیدم ولی او از این ماجرا مطلع بود. حتی قبل از اجرای نقشه به من گفت زمانی که برای آتش سوزی به پارکینگ خانه پدرزنش می روم او به خانه زن مورد علاقه اش که به تازگی با او اآشنا شده می رود تا اگر پلیس به ماجرا پی برد به او مشکوک نشود واو هم شاهدی برای اثبات بی گناهی اش داشته باشد.

در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا رای صادر کند.

پاسخی بگذارید