تاریخ: ۱۷:۵۲ :: ۱۳۹۷/۰۹/۰۸
اداره آمار و تاریخ فوتبال: مودریچ، بهترین بازیکن دنیا

لوکا مودریچ از نگاه اداره آمار و تاریخ فوتبال(IFFHS) عنوان بهترین فوتبالیست سال 2018 را به دست آورد.

ستاره کروات رئال مادرید پس از درخشش با تیم ملی کشورش در جام جهانی، به عنوان شانس اول کسب عنوان بهترین بازیکن سال مطرح شد. او با رئال قهرمان چمپیونزلیگ نیز شده بود و توانست کمک بزرگی برای رسیدن کرواسی به فینال جام جهانی باشد.

 

 

 

 

مودریچ که تا همین جا عنوان بهترین بازیکن جام جهانی ۲۰۱۸، بهترین بازیکن سال یوفا و نیز فیفا را تصاحب کرده است و شانس اول توپ طلای فرانس فوتبال نیز محسوب می شود، امروز از طرف اداره آمار و تاریخ فوتبال، با کسب ۲۷۲ امتیاز، بالاتر از مسی ۱۴۴ امتیازی اول شد. ادن هازارد نیز با ۱۱۴ امتیاز در رده سوم قرار گرفت. پس از این سه بازیکن، کوین دی بروین، نیمار، پوگبا، کریستین اریکسن، پیانیچ، خامس، رونالدو و ایسکو قرار گرفتند.

مسی در سه سال گذشته عنوان نخست را کسب کرده بود.

 

 

 

 

همچنین تیبو کورتوا، گلر بلژیکی رئال نیز با کسب۱۸۱ امتیاز بهترین دروازه بان جهان معرفی شد. پس از او هوگو لوریس، گلر فرانسوی تاتنهام با ۱۰۹ و بوفون با ۵۹ امتیاز رتبه های بعدی را تصاحب کردند.

کورتوا پس از ژان ماری فاف در سال ۱۹۸۶ و میشل پرودوم در سال ۱۹۹۴، دومین دروازه بان بلژیکی است که از طرف اداره آمار و تاریخ فوتبال، عنوان بهترین دروازه بان دنیا را از آن خود می کند.

پاسخی بگذارید