تاریخ: ۱۸:۴۰ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
آفکام به شکایت تهران از ایران اینترنشنال رسیدگی می کند

حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن از رسیدگی به پرونده شکایت ایران از شبکه تلویزیونی «ایران اینترنشنال» توسط نهاد ناظر بر رسانه‌های صوتی و تصویری انگلیس موسوم به «آفکام» خبر داد.

بعیدی نژاد در توییتری نوشت: «آفکام که نهاد نظارت بر رسانه‌های صوتی و تصویری انگلستان می‌باشد، امروز در بولتن خود اعلام و تائید کرده است که شکایت سفارت ایران در لندن از شبکه خبری «ایران اینترنشنال» به‌طور رسمی تحت رسیدگی این نهاد قرار دارد.».
سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن پس از پخش مصاحبه شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال با سخنگوی گروه الاحوازیه که از حمله تروریستی به شهر اهواز تمجید کرده بود، این اقدام را نقض صریح قانون و نماد آشکار حمایت از تروریسم خوانده و به آفکام شکایت کرده بود.
ایران اینترنشنال یک شبکهٔ تلویزیونی ماهواره‌ای فارسی‌زبان با تمرکز بر برنامه‌های سیاسی و اجتماعی است که مرکز آن در لندن قرار دارد. این شبکه از روز پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶پخش برنامه‌های خود را آغاز کرد.
روزنامه گاردین در مقالاتی از وابستگی ایران اینترنشنال به کمک‌های مالی ولیعهد عربستان خبر داده است. بر پایه آخرین گزارش این روزنامه، عربستان سعودی ۲۵۰ میلیون دلار برای راه‌اندازی ایران اینترنشنال که هیچ‌گونه درآمدی از طریق تبلیغات ندارد، هزینه کرده است.
پیشتر وزارت امور خارجه انگلیس، طرح شکایت تهران از شبکه ایران اینترنشنال از مسیر آفکام را بهترین گزینه اعلام کرده بود.

پاسخی بگذارید