تاریخ: ۱۱:۱۰ :: ۱۳۹۷/۱۰/۱۱
آخرین وضعیت مرزبانان ربوده‌شده میرجاوه

نماینده مردم زاهدان گفت: هنوز هفت نفر از مرزبانان میرجاوه آزاد نشده‌اند و خانواده‌های آن‌ها به شدت نگران عزیزان خود هستند. ضرورت دارد این مسئله مورد پیگیری قرار گیرد.

حسینعلی شهریاری، با اشاره به آخرین نتایج پیگیری وضعیت « مرزبانان ربوده‌شده در میرجاوه»، گفت: این مرزبانان با وجود گذشت دو ماه و نیم آزاد نشده‌اند و فعلاً ما لبخند بر لب آقای ظریف می‌بینیم.

وی افزود: هنوز هفت نفر از مرزبانان میرجاوه آزاد نشده‌اند و خانواده‌های آن‌ها به شدت نگران عزیزان خود هستند. ضرورت دارد این مسئله مورد پیگیری قرار گیرد.

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان با انتقاد از کم‌کاری دستگاه دیپلماسی در این موضوع تصریح کرد: وزارت امور خارجه در این رابطه خوب عمل نمی‌کند ما در این زمینه دیپلماسی ضعیف‌ای داریم.

۲۴ مهر امسال و در پی خیانت عوامل نفوذی، ۱۲ تن از مرزبانان و بسیجیان بومی در نقطه صفر مرزی در جنوب شرق کشور ربوده شدند.

روابط عمومی نیروی زمینی سپاه یکم آذر سال جاری اعلام کرد در پی تلاش‌های به عمل آمده و رایزنی و تعامل با طرف پاکستانی به منظور آزادسازی مرزبانان و بسیجیان بومی ربوده شده توسط گروهک جیش الظلم در میرجاوه، ۵ تن از آنان به نام‌های زبیر ریگی، سعید نوتی زهی، رسول گمشادزهی، محمد معتمدی و مهرداد آبار آزاد و شب گذشته (چهارشنبه ۳۰ آبان) به کشور بازگشتند.

در این اطلاعیه با تأکید بر ادامه تلاش‌ها و رایزنی‌ها برای آزادی سایر مرزبانان ربوده شده و بازگشت آنان به میهن عزیز اسلامی، از همکاری دستگاه‌های ذیربط و نیز صبر و شکیبایی خانواده‌های محترم مرزبانان عزیز کشورمان قدردانی شده است.

پاسخی بگذارید